Hamis: Aksayan Projeleri Hayata Geçirmek Hükümetin Önceliğidir

Hamis: Aksayan Projeleri Hayata Geçirmek Hükümetin Önceliğidir

- ‎فيTürkçe

Başbakan İmad Hamis başkanlığında hükümetten bir heyet bugün başkent Şam’ın merkezi Baramke Semtinde Suriye Holding Şirketinin inşa etmekte olduğu gökdelen projesi ve Kefarsusa Bölgesindeki Mövenpick projelerine saha ziyaretinde bulundu.

 

 

İki proje idarecilerinden projelerin askıya alınma sebepleri yeniden başlama vizyonları hakkında bilgi alan hükümet heyeti; kalkınma sürecinde bu projelerin ulusal boyutlarına dikkat çekti.

Başbakan Hamis hükümetin mevcut süreç içinde tüm illerde aksayan muhtelif yönlü projeleri yeniden etkinleştirme ve hayata geçirme çalışmalarına öncelik verdiğine dikkat çekerken, bu yönde gerekli icraatların alınacağını ve işlemlerin kolaylaştırılacağını ifade etti. Hamis her projenin durumunu netleştirecek ve yeniden aktiviteolmasında öneri ve vizyon belirleyecek uzman komitelerin teşkil edileceğine dikkat çekti.

Gökdelenler projesi 260 bin metrekarelik alan üzerinde her biri 40 kat olmak üzere 5 gökdelenden ibaret olup otel, alışveriş merkezi, konferans salonları, düğün salonu, dayalı döşeli otel daireleri, iş yerleri ve 2500 araba kapasiteli otopark içeriyor.

ise 286 oda ve suite odaya ilaveten restoranlar, toplantı salonları, düğün salonları ve alışveriş merkezinden ibaret olup 10250 metrekarelik alan üzerinde inşa ediliyor.

Loading...

Facebook Comments

‎إضافة تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *